Teknoloji

Apple’dan Beklenmedik Yapay Zeka Yasağı: Çalışanlar ChatGPT ve benzeri uygulamaları kullanamayacak!

ABD merkezli ünlü teknoloji şirketi Apple, bugün pek çoğumuzun beklemediği bir karar aldı. Ünlü şirket, geçtiğimiz günlerde uygulama mağazasına getirdiği ünlü chatbot ChatGPT’yi çalışanları için kısıtlamış ve yapay zekayı tehlikeli bulan şirketlerin arasına adını yazdırmıştı. Detaylar burada…

Apple, son aylarda oldukça hızlı gelişen ve geniş kitleler tarafından kullanılmaya başlanan ChatGPT gibi yapay zeka araçlarını çalışanları için kısıtladı.

Aldığı yeni kararla yapay zeka araçlarını tehlikeli bulan şirketler arasına dahil olan teknoloji devi, şirket içindeki bilgilerin sızdırılabileceğinden endişe ediyor.

Open AI ve ChatGPT’nin kullanıcılardan veri depoladığından şikayet eden Apple, benzer mekanizmalarla çalışanlarını da yapay zeka konusunda uyarıyor.

Yapay zeka kullanımı nedeniyle verileri sızdırılan JP Morgan, Verizon ve Amazon ile aynı kaderi paylaşmak istemeyen şirketin, önümüzdeki günlerde ofiste yapay zeka kullanımını tamamen kısıtlaması bekleniyor. Samsung için bir emsal olarak.

Konuyla ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmayan şirket, beklenmedik kararından sadece birkaç gün önce ChatGPT’nin iOS cihazlar için hazırladığı uygulamaya izin vermişti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple yeni kısıtlama kararında haklı mı? Yorumlarda buluşalım…

erenler-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu