Haber

Menderes’te Bütçeye Destek

Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan’ın göreve geldiğinde başlattığı belediye ekonomisini geliştirme hareketine bir yenisi daha eklendi.

Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan’ın belediye gelirlerini artırma girişimleri dikkat çekiyor. Özkan’ın aldığı tasarruf tedbirlerinin yanı sıra belediyeye fayda sağlayacak çalışmalar da hayata geçiriliyor. Menderes Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen yeni çalışma ile ilçede telekomünikasyon firmalarının yapacağı hafriyat ve altyapı çalışmalarından belediye gelir elde edecek.

İlk anlaşma yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 26.03.2021 tarih ve 639556 sayılı genelgesi kapsamında yürütülen çalışma ile altyapıda döşenecek her 1 metre kablo veya kablo kanalı için Menderes Belediyesine geçiş hakkı, çünkü telekomünikasyon firmaları Menderes Belediyesi’nin yetki alanı içinde hafriyat yapacakları alanların kazı ücretini ödeyecek. bedelini ödeyecek Bu kapsamda Türk Telekomünikasyon A.Ş. ile ilk sözleşme imzalanmıştır. Önümüzdeki günlerde diğer iletişim şirketleriyle de anlaşma imzalanarak belediye gelirlerine değerli bir katkı sağlanacaktır.

‘Hareketler devam edecek’

Gelir getirici çalışmaların değerli bir boyuta ulaştığını belirten Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan, “İlçemizin kalkınmasına yönelik hizmetlerimizin daha verimli ve daha verimli olması için belediye gelirlerimizi artırmak için de ekip atağı yaptık. aktif. Bu atılımlarımıza bir yenisini daha ekledik ve kanunun bize tanıdığı hak ile hafriyat izin bedeli ve geçiş hakkı bedelini yargı alanlarında hafriyat ve altyapı çalışmaları yapacak iletişim şirketlerinden almaya başladık. İlçemiz genelinde belediyemizin İlk sözleşmemizi imzaladık, önümüzdeki günlerde yeni sözleşmelere imza atacağız. Gelirlerimizi artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Menderes’imiz ve Menderesli hemşehrilerimiz için en iyisini sunmak için elimizden geleni yapacağız. Mevzuatı an be an takip eden ve belediyemizin gelirlerine sahip çıkan Hukuk İşleri Müdürlüğü’ndeki çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habersaphane.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu