Haber

Patlayan anketler sönüyor… Kılıçdaroğlu’nu 1 ayda yüzde 8 erittiler!

  • Haber7 – ÖZEL

Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere yaklaşma sürecinde, sandık manipülasyonu yapmakla suçlanan 7’li koalisyona yakın sandık örgütleri geri adım atmaya başladı. PİAR Araştırması, geçen ay %57Oy alacağını iddia ettiği Kılıçdaroğlu seçime sayılı günler kaldı. %50’nin altındaonu düşürdüm.

GEÇEN AY ‘İLK TURDA FARKIYLA KILIÇDAROĞLU’ DEDİLER

PIAR Araştırma tarafından 10 Mart 2023 tarihinde yayınlanan cumhurbaşkanlığı seçim anketinde Kemal Kılıçdaroğlu %57,1 gösterilirken, ankette Recep Tayyip Erdoğan’ın %42,9 oy aldığı belirtildi.

İKİNCİ TÜRÜNE BU AY İMZALADILAR

Aynı PIAR Araştırması’nın 15-18 Nisan ortasında yapılacağı açıklanan son anketinde Kılıçdaroğlu’ndan yüzde 8’e düşürülürken, Erdoğan’a yaklaşık yüzde 5 eklendi. PIAR Araştırma, her iki adayın da %50’nin altında gösterildiği son anketini şöyle açıkladı:

  • Recep Tayyip Erdoğan: %47,1

  • Muharrem İnce: %1,2

  • Kemal Kılıçdaroğlu: %49,4

  • Sinan Ogan: %2,3

Ankete ilişkin olarak PİAR Araştırma, “ Araştırmanın güvenirlik düzeyi %95, güven aralığı ise 1,33 olarak belirlenmiştir.” açıklamasını yaptı.

KILIÇDAROĞLU’NUN YÜZDE 8 OYU NEREYE GİTTİ?

PIAR Araştırma tarafından bir aylık süreçte hazırlanmıştır. iki farklı anket arasında bariz farklılıkların neden ortaya çıktığı.Bununla ilgili rastgele kelimeler kullanılmadı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu