Yaşam

Instagram için üç yeni özellik: Çift profil fotoğrafı ekleme

Metaiçinde instagramBirçok yeni özellik geldi.

ShiftDelete’in haberine göreYeniliklerin tamamı Meta tarafından paylaşılan bir blog yazısında duyurulurken, bir kısmına da Instagram’ın resmi Twitter hesabından yer verildi.

Instagram, ilk olarak ikisi arasında geçişe izin veren çift profilli fotoğraf özelliğini tanıttı. Bu yeniliğe göre sosyal medya platformunda normal profil fotoğrafına ek bir avatar ayarlanabiliyor. Meta, benzersiz avatarını geçen yıl tanıttı. Şimdi, kullanımını teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için yeni özellikler entegre ediyor.

Sessiz Mod özelliği de geldi

Instagram için gelen bir diğer özellik ise Sessiz Mod oldu. Instagram kullanıcısı Sessiz Modu özelliğini etkinleştirdiğinde bildirimler otomatik olarak kapatılacaktır. Bu sayede kişiler ders çalışmak ya da dinlenmek istemek gibi durumlarda rahatsız edilmeyecektir. Yenilik bir süredir geliştiriliyordu.

Ek olarak, Instagram, genç kullanıcıların gece geç saatlerde platformda vakit geçirdiklerinde Sessiz Modu etkinleştirmelerini gerektirecektir. Benzer bir özellik de uyku saatlerini düzenlemek için TikTok tarafından test edilmeye başlandı.

Platforma eklenen bir diğer özellik ise kullanıcıların içerikleri platform içerisinden yönetmesine olanak tanıyacak. Bu özelliğe göre Keşfet bölümündeki birçok gönderi aynı anda gizlenecek. Gönderilere ek olarak, kelimeler, hashtag’ler ve emojiler isteğe bağlı olarak gizlenebilir.

habergolkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu